DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 4 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
  2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  4. 8 XII uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny poświęcenie medalików dzieci I kom.
  5. 9.XII – g 16.00 – zbiórka śmieci elektrycznych i elektronicznych świece caritas Idziemy czas pomyśleć o dekoracji Bożonarodzeniowej i o choinkach. Casting na kolędy, wigilia BN i 2 dzień świąt.
  6. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii środy i czwartki o godz. 16.00

Intencje mszalne 05 – 11 grudnia 2022

PONIEDZIAŁEK 05.XII

13.00. + Bogumiła Józef Elżbieta Zenon Zbigniew Pawłowscy

WTOREK 06.XII

14.00 + Kamil Pietrzak ur.

ŚRODA 07.XII NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

[+] Mirosław Augustyniak

[+] Ryszard Szelągowski – Janiaków ze Znaniewa

[+] Wacław Chojnacki – Zofii Mariana Kwaśnych

[+] Józef Wawrzonkowski – Kubiaków z Bogucinka

[+] Zofia Głowacka – wnuka Kamila z r.

RORATY

CZWARTEK 08.XII NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP

14.00 [+] Romuald Kwiatkowski int. r. Radaczewskich

17.00 [+] z r. Sobczynskich int. Zdrzenieckich / poświecenie medalików/

RORATY

PIĄTEK 09.XII

13.00 [+] Anna Kazimierz Wojewoda Zofia Jan Józef Nowakowscy int. Syna Janka z r.

SOBOTA 10.XII

13.00 [+] Wiktor Sawicki int. Wojtkowskiej

13.30 [+] Stanisław Betliński w 6 rś int. żony

NIEDZIELA 11.XII

09.00 [+] Henryk Marianna Kujawa int. dzieci z r.

11.00 [+] Zofia Stanisław Marczewscy Cecylia Mieczysław Waszak /Stanisław Betliński 6 rś int. Syna z r./

poniedzialek 1 2 3 4
wtorek 5 6 7 8