##SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  - 25 lipca 2021

# OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu?
  2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy dziś o modlitwie w intencji solenizantów i ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego.
  3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
  4. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  5. W tym tygodniu: w poniedziałek – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa; w czwartek – św. Marta, siostra Łazarza i Marii; – w sobotę – św. Ignacy Loyola (1491-1556), założyciel TJ
  6. Za tydzień nasz odpust parafialny św. Jana Marii Vianneya, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia - procesja po Mszy o godz. 9.00.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Intencje mszalne 26 lipca – 01 sierpnia 2021

PONIEDZIAŁEK – 26.07

09.00 [+] Anna Seweryn Dynarscy int. Seweryna Bączka z r.

WTOREK – 27.07

09.00 [+] Beata Pietrzak 2 rś i urodzinowa int. męża

ŚRODA – 28.07

16.00 [+] Mariusz Kamasz – chrześniaka Patryka z Ewą i r. Gajewskich Nawrotków Osińskich Lewandowskich

[+] Władysław Wojtkowski – r. Wojtkowskich

[+] Marianna Zakrocka - zakładu Pogrzebowego Arka

[+] Marianna Gardyza – Małgorzaty Sikorskiej z r.

[+] Edward Krulikowski – Czerwińskich z Lubrańca

[+] Renata Ziółkowska – Elżbiety Czapskiej z mężem

[+] Wincenty Wojtasik – r. Grabowskich

CZWARTEK – 29.07

16.00 [+] r. Sobczyńskich

PIĄTEK – 30.07

09.00 [+] Wanda Radaczewska int. chrześniaka Romualda z r

SOBOTA - 31.07

09.00 [+] Helena Pawlak int. Balcerowskich z Redcza

NIEDZIELA - 01.08

ODPUST PARAFIALNY ŚW JANA M. VIANNEYA

08.00 [-] Parafian

09.00 [-] Natalia 18 r ur i 18 rś [+] Piotrusia Mrozińskiego

11.00 [+] Irena Pawłowska int. wnuczki Edyty z r.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Trójcy w Dąbiu Kujawskim