DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia. To trzeci dzień nowenny przygotowujący do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież / wt śr i czw – 16.30 / i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
  3. We wtorek wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  4. W środę, wspominamy w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia.
  5. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i sakrament pokuty i pojednania różaniec od 16.30 -17.00 zapraszam dzieci na poświęcenie różańców.
  6. Za tydzień spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  7. Proszę o zgłaszanie się chętnych na pielgrzymkę do `Częstochowy.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

Intencje mszalne 03 – 09 października 2022

PONIEDZIAŁEK - 03.10

13.00 [-] Różaniec

13.30 [+] Barbara Pawłowska int. sąsiadów Majewskich

WTOREK – 04.10

16.00 [-] Kubusia Jasińskiego o zdrowie

16.30 [-] Różaniec/dzieci/

17.00 [+] Stanisława Gęgotek int. Grażyny Ciechalskiej Edyty i Marka Konopińskich

ŚRODA – 05.10

16.00 [+] Barbara Bolesław Mrozińscy int. dzieci

17.30 [+] Jadwiga Rybacka int. Jadwigi Marek i r. Wawrzyniak

CZWARTEK - 06.10

16.00 [+] Jadwiga Wawrzyniak int. r. Waśkiewicz i Balcerak

16.30 [-] Różaniec/dzieci/

17.00 [+] Stanisław Sobczak int. Opłatkowskich Kurantów Skruchów Skowrońskich Wójcików

PIĄTEK – 07.10 I Pierwszy Piątek Miesiąca - Matki Bożej Różańcowej

16.30 [+] Różaniec – spowiedź

17.00 [+] Janina Buczkowska int. Zielińskich i Siemiątkowskich

SOBOTA – 08.10

08.30 [-] Różaniec

09.00 [+] Jan Łucja Urbańscy int. dzieci z r.

16.00 [-] ślub Anna i Sławomir

NIEDZIELA - 09.10

09.00 [-] Bartek 18 r. urodzin dziękczynna

11.00 [+] Jan Zalewski teściowie Zalewscy rodzic Czarniak br Henryk siostra Janina